5 מסלולי טיול מומלצים בסביבת נופי גונן

27 אפר 5 מסלולי טיול מומלצים בסביבת נופי גונן

עונת האביב מביאה עמה את בשורת מזג האוויר הנוח, המתאים לטיולים, פיקניקים וסיורים בטבע. הנה 5 המלצות על מסלולי טיול באזור כפר הנופש נופי גונן –

סיור בתל חזקה
תל הוא שטח קרקע מוגבה, שנוצר כתוצאה מבניית יישוב באותו מקום במשך דורות רבים, כאשר כל דור בונה על חורבותיו של קודמו. כתוצאה מסגנון בניה זה, רמת פני השטח עולה, ונוצר תל. התל מורכב משכבות, הנערמות זו על גבי זו.
תל חזקה, לעומת זאת, הוא תל געשי הממוקם במזרח רמת הגולן – הגבוה מבין הפסגות של רכס בשנית. התל מתנשא לגובה 1,158 מטרים מעל פני הים, והוא נכלל בקו התלים הישראלי. במקום מסלול פריחה נהדר בין החלמוניות וסתווניות התשבץ, שצובעות את המקום בצהוב ובסגול (בעונה).

ביקור בנחל השומר
צבעוני ההרים הוא צמח רב-שנתי, הפורח באביב, ובעל בצל גדול הטמון עמוק באדמה. צבעוני הבר גדל במקומות גבוהים, כגון: חורבת ניחה אשר במורדות הרי נפתלי, בחלק השמורה שבין נחל משגב לנחל שומר, גבעה ובה אתר עתיקות מהתקופה הביזנטית, נוף עוצר נשימה וכן מרבדי צבעונים אביביים ויפיפיים במיוחד. מגיעים לכאן בעונה הקרובה? אל תחמיצו!

עין חשק
הליכה קצרצרה מקיבוץ גונן תוביל אתכם אל מעיין קטן ויפהפה של מים קרירים לטבילה מלאה בימים חמים או לשכשוך הרגליים בימים חמימים. עין חשק מוקף צמחייה עשירה של פטל וקנים. חובבי ז'אנר הפנטזיה והדמיון ישמחו לגלות את המערה הנמצאת בקצה המעיין. תוכלו להביא למקום מצלמה או להשתמש בנייד כדי לצלם סרטונים יפים להעלאה לרשתות החברתיות. אל תשכחו להביא בגדים נוחים להמשך הטיול או בגדים להחלפה לאחר הטבילה במים.

עין ירדנון
עין ירדנון הוא, למעשה, מעיין מלאכותי, שנוצר כתוצאה מהקמת סכר בנחל ירדנון הזורם מזרחית לקיבוץ שמיר. במקום ממתינה לכם בריכה רחבת ידיים, צלולה ועמוקה. מיקום המעיין נסתר מהעין, ומכוסה בקנים. על מנת שתוכלו למצוא אותו, תצטרכו לשמור על השקט ולהטות אוזן כדי לאתר את צליל פכפוך המים הזורמים בו.

דרך נוף הרי נפתלי
דרך נוף עבירה לכל רכב, על רכס הרי נפתלי (רכס רמים), בין נקודות תצפית ומקומות נהדרים לפיקניק, תחשוף בפניכם פסגות ורכסים מכוסים חורש טבעי ונקודות תצפית על עמק החולה וקריית שמונה (מתאים לילדים, 20 ק"מ, 4-6 שעות).הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן