שמורת הטבע נחל שניר

20 יול שמורת הטבע נחל שניר

אי שם בעומקה של ארץ הלבנון מתחיל נחל ושמו: אל-חצבאני, ומיד כשהוא עובר אל תחומי ארץ ישראל מקבל הנחל הזורם בשפעת מים צלולים את שמו העברי: נחל שניר. שניר הוא אחד משמותיו המקראיים של הר החרמון, והנחל עצמו, הוא הנחל הארוך ביותר, המצרף את מימיו אל נהר הירדן.

רשות הטבע והגנים משמרת סביב נחל שניר אזור קסום, מלא בצמחייה ירוקה ומים צוננים, הקוראים למתבונן להיכנס ולטבול, כל ימות השנה, ובעיקר בימות הקיץ החמים. בשמורה קיימים שלושה מסלולים; קצר, בינוני וארוך. כולם יפים, וכל אחד מזמן חוויה מעט שונה למטיילים בו.

 • נחל שניר – המסלול הקצר
  המסלול הקצר הוא מסלול טבעתי שאורכו 10 דקות בלבד, והוא מונגש ומסודר. במהלכו אפשר לעצור להתרעננות, ולשכשך בבריכה נעימה. פינות חמד רבות ומוצלות מזמינות אתכם לשבת וליהנות מהצמחייה הירוקה והשופעת שמסביב. אל הבריכה נופל קוצף ושוצף גם מפל נעים, שתחתיו ישמחו בוודאי הילדים לקפץ ולהשתובב.
 • נחל שניר – המסלול הבינוני
  מסלול זה מכיל בתוכו את המסלול הקצר, וממשיך עוד כחצי שעה אחריו – גם מסלול זה מעגלי. אחרי בריכת השכשוך, תוכלו לרדת במדרגות, שיובילו אתכם אל הנחל, וכאן אתם מוזמנים להיכנס עם נעליי הליכה טובות, או סנדלי הליכה אל תוך המים, כאשר לצדכם מפלי מים קטנים של נחל הדן מקפצים בין הסלעים. שימו-לב, שמכיוון שיש ללכת כאן בתוך מים שמגיעים לעיתים עד גובה הברכיים, המסלול אינו מתאים לילדים מתחת לגיל 6, והוא מוגדר כמסלול ברמת קושי בינונית.
 • נחל שניר – המסלול הארוך
  מסלול זה עובר בחלקו על שביל ישראל. זהו אינו מסלול מעגלי, ויכול לארוך מספר שעות. אך, מי שמחליט לצעוד בו, ייהנה פרט לזרימה של נחל שניר ומפלי המים הקופצניים של נחל דן, גם מהליכה במעברים צרים, שנוצרים מסלעים לאורך הדרך.
 • מצפור ציפורים
  בלי קשר למסלולים השונים, ניתן להחנות את הרכב וללכת בהליכה נעימה אל עבר מאגר מים גדול, שכיום גרות בו ציפורים רבות, והוא מלא בצמחי מים, שחלקם נדירים וחלקם שכיחים מאוד באזורנו. לחופו של המאגר נבנו מסתורי צפרים, שתוכלו להסתתר מאחוריהם, ולהתבונן דרך חריצים מיוחדים, ואולי כדאי גם עם משקפת – בציפורים היפות שנחות על גדות המאגר ושוחות להנאתן בתוכו, ואינן מרגישות שאתם צופים בהן בשקט ובכבוד.

שמורת נחל שניר-חצבאני נמצאת כ-15 ק"מ בלבד מנופי גונן; מקום נהדר להתרעננות בימים החמים והארוכים של הקיץ הישראלי.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן