צבעים של שלכת סביב נופי גונן

צבעים של שלכת סביב נופי גונן

26 אוק צבעים של שלכת סביב נופי גונן

אדמדם וצהוב, ורוד וזהב – צובעים את עמק החולה עם בוא הסתיו.

שתי תקופות של זוהר – אביב וסתיו
כאן במקום שעומדים כל השנה עצי השקד והאגס, שזיפים וגם אפרסקים ונקטרינות לרוב – יפה המראה במיוחד פעמיים בשנה: באביב – עת הפריחה העדינה מכסה לחלוטין את כל העצים האלה, כשהפריחה הידועה ביותר מבין עצים אלה, הוא עץ השקד, הידוע בכינויו: השקדייה. אולם, גם שאר העצים האמורים נמלאים עם בוא האביב בפרחים רבים קטנים ועדינים – מראה משובב כל לב ונפש.

אך תקופת זוהר נוספת יש לעצים האלה – תקופת הסתיו. בתקופה זו אפשר לראות שורות שורות של עצים, שעליהם מחליפים את צבעם מהירוק הרענן לחום-צהבהב וזהוב. אט-אט הופכת עלוות העץ כולו לזהובה או חומה, ועם בוא רוחות הסתיו נושרים העלים אל האדמה, האוספת אותם אליה באהבה. מי שיצעד שם תחת עצי המטעים היפים, ישמע את צליל העלים המפצפץ תחת הרגליים. ומי שגם ישיל את נעליו מרגליו יחוש ברכות של העלים הרבים המרפדים את האדמה, תחת העצים שעם חורף יעמדו להם במערומיהם כליל, ורק הענפים והגזע החזק יישארו ניצבים אל מול הרוחות והגשם.

שלכת – מה זה בכלל?
התופעה המרהיבה של השלכת מתקיימת בעצים הנשירים, אך איננה מתקיימת בעצים ירוקי העד. הסיבה לכך היא שבעצים ירוקי העד – הקולטנים של אור השמש עובדים גם כאשר קרינת השמש נמוכה, כבימים החורפיים, שבהם השמש נמוכה יותר, וגם מסתתרת פעמים רבות מאחורי ענני החורף. אולם, בעצים הנשירים סף הקולטנים של השמש נמוך יותר – וכמות השמש המגיעה אל העלים איננה מספיקה כדי להפעיל את המנגנון האחראי על הפוטוסינתיזה בעלה. כך שהעלים מאבדים אט-אט מצבעם הירוק, ולמעשה מתייבשים (וכך הם מקבלים את צבעם החום-צהבהב) עד כי הם מתים לחלוטין, מאבדים את אחיזתם בענף – ונושרים ברכות אל האדמה הטובה.

נופי גונן מזמינה אתכם לראות את הסתיו במלוא הדרו בשלכת המקיפה את הקיבוץ; צהבהבה וחומה, ורדרדה-זהובה. בואו להתפנק בחדרי האירוח הנפלאים של נופי גונן, ולשטוף את העיניים בשלכת רומנטית של סתיו.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן