פארק הזהב שבקריית שמונה

04 דצמ פארק הזהב שבקריית שמונה

קריית שמונה נמצאת כ-15 ק"מ בלבד מנופי גונן. זוהי העיר הצפונית ביותר במדינת ישראל. רבים חוצים את קריית שמונה בדרכם לאן שהוא, או בדרך חזרה. אך אנחנו מציעים לכם להיכנס לטיול חורפי קצר, דווקא אל תוך העיר הצפונית, וליתר דיוק אל תוך פארק טבעי השוכן בליבה של העיר. לפארק קוראים פארק הזהב, על שם נחל שזורם בתוכו: הוא נחל עין זהב.

מעיירת פחונים לעיר
את הרכב כדאי להחנות ליד האצטדיון של קריית שמונה, ומשם להיכנס לפארק. בתחילת הפארק תראו מבנה, ששימש פעם כמסגד, וליד המסגד פחונים – פחונים; המדמים את המעברה שבעצם ממנה החלה העיירה קריית שמונה את דרכה ב-1949. מעניין שבתחילת דרכה נקראה  קריית שמונה קריית יוסף, ע"ש יוסף טרומפלדור. אולם, במהרה הוסב שמה של העיירה החדשה לקריית שמונה, כדי להנציח גם את שמונת חברותיו וחבריו הנוספים של טרומפלדור, שנפלו גם הם על הגנת תל חי.

טיול עירוני בתוך טבע
המסלול בפארק הזהב עובר לאורך הנחל, בהתחלה בגדה המערבית עד שעלייה על גשרון תעביר אתכם לצידו המזרחי של הנחל. תוך כדי הליכה לאורך הנחל תעברו ליד מדשאות רחבות, שעליהן מתקני ספורט ומתקנים כיפיים לילדים. גם שולחנות פיקניק ועמדות שחמט פזורות לאורך הפארק. במקום אחר של הפארק ממוקם גם גן פסלים קטן וחינני. ובין צמחיית ג'ונגל ענפה מסתתר לו בפארק גם בית כנסת וותיק, שהורחב ושופץ עם השנים. הרבה צמחיית מים גדלה כאן בשפע על גדות הנחל משני צדיו, ומדי פעם אפשר להבחין גם בלוטרה נדירה הנכנסת למים, ויוצאת אל הגדות תוך כדי שהיא מחככת את ידיה הפרוותיות זו בזו.

הטיול הקצר הזה הוא דרך נפלאה להתחבר אל הטבע בימים הקרים, מפני שהרכב מביא אתכם ממש ממש אל תחילת המסלול הנעים, ובסופו אתם יוצאים אל רחובות העיר קריית שמונה, וצועדים לכם בנחת אל הרכב בחזרה, בתוך העיר הצפונית ביותר במדינה.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן