עמוקה – ברכות, סגולות, נוף יפה ואוכל טוב

קברו של רבי יונתן בן עוזיאל - עמוקה

31 אוק עמוקה – ברכות, סגולות, נוף יפה ואוכל טוב

בגליל העליון, טובל ביער ביריה היפה נח לו ברוגע היישוב עמוקה. זהו יישוב שהוקם בשנות ה-80 של המאה ה-20, כחלק מתוכנית המצפים בגליל. אך עוד הרבה לפני כן בתקופת המשנה – שכן כאן יישוב יהודי, ושמו: עמיקו.  ואחד התנאים שישבו כאן, ודבר שמו הגיע כמעט לכל אוזן – אז וגם היום, היה: רבי יונתן בן עוזיאל.

עמוקה נמצאת כ-27 ק"מ מנופי גונן – אנחנו מזמינים אתכם לנסוע לשם, ואח"כ לחזור אלינו אחרי שעברתם דרך נופים מרהיבים, תצפיות יפיפיות, קיבלתם ברכה לזוגיות טובה בקברו של הצדיק, אכלתם אוכל טוב ושאפתם אל קרבכם את כל היופי הגלילי המרגיע הזה.

הדרך מנופי גונן לעמוקה

הדרך היפה מנופי גונן ועד הקבר משתנה; הנוף הבזלתי של מורדות הגולן, משתנה מצומת מחניים ועד לקבר בנוף גלילי – מלא בבוסתנים וכרמי ומטעי שבעת המינים לאורך הדרך, ועובר בנקודות תצפית מרהיבות וכדאיות מאוד לעצירה. למעשה, הנסיעה היא דרך יער ביריה המנוקד גם בפינות פיקניק לרוב – והדרך היפה עוברת בחלקה בכביש סלול ובחלקה בכביש עפר טוב המתאים לכל סוגי הרכב. וטוב שיש שם כביש עפר – כי הדבר יבקש מכם לנסוע בנחת, ולהביט סביב סביב על כל היופי השופע.

קברו של רבי יונתן בן עוזיאל

האגדה מספרת שהתנא רבי יונתן בן עוזיאל היה רווק. ובכך, הוא לקח עליו להתפלל למען זוגיות לכל המבקשים על קברו. כמו גם להתפלל למען עקרות עבור פרי בטן ועבור שלום בית, כמובן. בין אם נכונה היא האגדה שרבי יונתן בן עוזיאל היה רווק, אם לאוו; הרי שפינת החמד הזו – היא מקום יפיפה לבקר בו.

פינת החמד הנ"ל מתוחמת בשלושה כיוונים בהרים, היוצרים את העמק הקטן של הקבר – אליו מגיעים בהליכה על גשר יפיפה, המאפשר להביט מטה אל הקניון הנפרש, וגם אל עמק החולה הנח הרבה הרבה מתחתיו. מבנה האבן בעל הכיפה מונח כתכשיט באמצע הקניון המיוער, והמטפחות הקשורות לעצים הסובבים מתעופפות ברוח, בשלל צבעים; מזכרת מכל אותן מתפללות הפוקדות את מתחם הקבר- מוסיפות עוד פן של יופי למקום המיוחד הזה.

מסעדת בת יער
ואם כל היופי הזה והנסיעה עשו אתכם רעבים, מומלץ להיכנס למסעדת בת יער, רגע לפני שאתם חוזרים אלינו לנופי גונן. בת יער היא מסעדת בשרים משובחת, הטובלת באמצע יער ביריה (כ-4 ק"מ מקבר רבי יונתן בן עוזיאל). המסעדה בנויה מקורות עץ עבות, והאווירה באופן כללי מקפיצה אתכם למערב הפרוע של אמריקה הרחוקה.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן