סקי אירופאי בארץ ישראל

26 דצמ סקי אירופאי בארץ ישראל

כשמגיעים לנופי גונן הקסומה, אי אפשר שלא לראות מעל הכול – נישא נישא, ראשו מעל העננים אשר מעל העמק – חרמון אחד, גבוה ומורם. יפה, יפה כל כך, ובחורף גם לבן. והלובן הזה שלו מכניס ללב תחושה של אירופה. זו הקלאסית, שהרים סביב לה, ועליהם עיירות סקי טיפוסיות – מזמינות את אורחיהן לגלוש במגלשיים או בסנובורד, או פשוט על איזו חתיכת שקית גדולה, לקרר קצת את הישבן… והופ – מטה, מטה להתגלש כך במורד.

דרך יפה המטפסת אל ההר

הדרך מנופי גונן ועד לאתר הסקי של החרמון עוברת דרך 40 ק"מ של נוף מהמם. מתוך עמק החולה, שלמרגלות הגולן מתחילה הדרך לטפס אט-אט במעלה הגולן, ומתחברת דרך סלעי הבזלת הגדולים והעתיקים אל הרמה היפיפייה, הפורשת תחתיה שדות פוריים. ומשם ממשיכה הדרך לטפס. אט-אט בחורף הקר נגלים לצידי הדרך גושים קטנים של קרח, שהצטבר מהמפלסות שעברו שם לפני כמה ימים. ככל שממשיכים לטפס הופכים הגושים הקטנים גדולים יותר ויותר, עד שהגושים הקטנים, הם כבר איים לבנים בתוך שדות חומים וירוקים.

וממשיכים וממשיכים לטפס, ומי שיעז גם לפתוח חלון, ולהושיט יד החוצה, משב רוח קר יקבל את ידו החשופה. האיים הקטנים הלבנים בתוך השדות והמטעים יהפכו לפתע לגושים גדולים גדולים ולבנים לבנים, ובתוכם גושים קטנים, הולכים ומצטמקים של אדמה חומה, ומעליהם פה ושם עצים חשופי עלים. עומדים בקור, עומדים ברוח. גאים על היותם זקופים וחזקים, למרות הכול, למרות הרוחות ולמרות המשבים.

ואז אחרי טיפוס תלול – תגיעו לפתע ללובן גדול ובוהק. רק שלג ושלג מכל וכל. וכל מה שהוא עושה, זה מזמין אתכם לבוא. להוציא כף רגל זהירה מתוך הרכב החם, ולהכניס אותה אל תוך מצע רך של שלג לבן. בחלקו תשקע הרגל, ובחלקו תעמוד יציבה. אולי תזכו גם פה ושם לראות איזה אייל טועה, שנפרד לרגע קט מהעדר שלו.

כמובן שמי שחשקה נפשו בסקי חורפי, מוזמן להצטרף בשבתות להמוני ישראל הגולשים בשמחה על ההר הלבן. ומי שיבוא אלינו לנופי גונן באמצע השבוע, וייסע אל החרמון הסב, יכול ליהנות מחרמון מעט שקט יותר, ומיופי מרהיב ולבן.לחצו V על הסינון כדי להוסיף/להוריד נקודות עניין

הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן