נחל עיון ומפלים, מפלים, מפלים

26 דצמ נחל עיון ומפלים, מפלים, מפלים

סוף סוף גשם. הגשם מביא אתו מים. הגשם מביא אתו חיים. ויש מקום אחד שמים לא חסרים בו כל ימות השנה, אולם עם בוא גשמי הברכה של החורף – נוספת כאן זרימה בעוצמה נדירה בארץ ישראל. ארבעה מפלים גדולים ומרשימים נופלים להם בשצף קצף כ- 25 ק"מ מנופי גונן – אלו הם המפלים של שמורת הטבע נחל עיון. בואו לראות איזה יופי.

מהאוטו מייד או ברגל קצת – מה שבא
את המפלים של נחל עיון אפשר לראות במרחק קצר מהרכב, כמו למשל את נחל תנור. או שניתן לצעוד בטבע במשך ארבעה קילומטרים של ירוק שובה לב וקסום, ולעבור תוך כדי במגוון עשיר של צמחיית מים רעננה, ובין פרחי חורף כמו הכלניות האדומות והרקפות העדינות. הבחירה היא שלכם, ומה שנפלא הוא… שכל הבחירות טובות.

 • המסלול הארוך
  זהו מסלול שאינו מעגלי, תחילתו במטולה והוא עושה את דרכו בירידה שבתוך קניון עיון, ועובר בין ארבעה מפלים. ראשון המפלים בדרך זו הוא מפל עיון. אחריו יגיע מפל הטחנה, שמתנפץ מגובה של 15 מטרים אל תוך בריכה יפיפייה. מפל זה נקרא מפל הטחנה, מפני שבצידו ישנם שרידי טחנת קמח, ששימשה את תושבי האזור עד 1920.

  הדרך תמשיך ותוביל אתכם אל תוככי הקניון הסלעי, עד שבמקום הסלעי ביותר תפגשו לפתע במפל השלישי הוא מפל אשד. ואז ירידה נוספת תוביל אתכם אל המפורסם ביותר מבין מפלי נחל עיון, הוא מפל התנור – ששם בוודאי תפגשו לא מעט מטיילים, מפני שכפי שתוכלו לראות ישנם מסלולים קצרים יותר שמובילים אליו.

 • המסלול הקצר
  זהו מסלול של חצי שעה הליכה בלבד. מסלול מעגלי היוצא מהחניון התחתון של שמורת נחל עיון, וגם חוזר אליו. במסלול זה ישנן, פרט להליכה הקסומה והנינוחה בטבע גם תצפית מרהיבה – מצפור גפני, או בשמו האחר: מצפור התנור. זוהי תצפית אל מפל התנור, הנופל מגובה מרשים של 30 מ'. מהמצפור ניתן לראות, פרט למפל הגבוה והעוצמתי גם את הרי נפתלי ואת עמק החולה הפרוש בשלוותו מתחת.
 • המסלול הקצרצר
  מחניון נחל עיון ישנה דרך נוספת שאורכת בנחת כ-10 דקות בלבד מהרכב. 10 דקות, שבהן רחש מפל התנור מתקרב ומתקרב אליכם במהירות, אבל קחו בחשבון שכשתגיעו תרצו להישאר עוד ועוד ועוד, כך שאם להודות על האמת – זה יהיה הרבה יותר מעשר דקות.

בסך הכול 25 ק"מ מנופי גונן – בואו לראות איזה יופי!לחצו V על הסינון כדי להוסיף/להוריד נקודות עניין

הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן