מתלבטים מה לעשות עם הילדים במהלך הנופש? צאו לטייל בטבע

19 אוג מתלבטים מה לעשות עם הילדים במהלך הנופש? צאו לטייל בטבע

בחרתם כבר מקום להעביר בו את חופשת הקיץ, הזמנתם חדר מפנק, ההכנות בשיאן וכעת כל מה שנשאר זה לבחור אטרקציות ואתרי תיירות לבקר בהם במהלך החופשה? כדאי שתשלבו בתוכנית החופשה כמה טיולים בטבע.

על הערך המוסף של הטבע
ברברה אנדרס, מדריכה ארצית לחינוך סביבתי, כותבת באחד ממאמריה ש: "כיום הולכת ונעלמת התופעה של ילדים המשחקים בחוץ וחיי היום-יום של הילדים מתנהלים בין כתלים, בהנחיית מבוגרים, וכך אנו מחמיצים את ההזדמנות לקשר ספונטאני עם הטבע". ואכן, העידן הדיגיטלי יצר מציאות שבה הילדים שלנו סגורים בין 4 קירות במשך רוב שעות היום. בבית, בבית הספר, בחוג או בבית של חברים לכיתה- השהות במרחב מתוחם בטון, היוצר הפרדה ברורה בינינו לבין החוץ, מביא לריחוק רב שלנו ושל ילדינו מהטבע, על כל הנפלאות שיש לו להציע: בעלי חיים קטנים, מרחבים פתוחים להתרוצץ בהם, אוויר צח ונקי ואווירה קסומה של שלווה המהווה קונטרה לחיי שגרה מלאי התרוצצויות, אליהם הורגלו הילדים שלנו.

חיבור לטבע וערכים סביבתיים
כאשר אתם יוצאים לחופשה, הרחק מחיי העיר העמוסים וההומים הרוויים ברעש ועשן מכוניות, תגדילו לעשות אם תוציאו את הילדים לטבע כדי לחזק את הקשר שלהם אליו, ואגב כך, גם כדי לעודד את אהבת הארץ ולפתח בהם מודעות אקולוגית. ארצינו הקטנטונת התברכה בשבילים ומסלולים יפהפיים ובפינות חמד מרהיבות שמן הראוי שהילדים שלנו יכירו.

כך, דרך הרגליים, הם יזכו להתוודע לאותם מקומות מיוחדים ולהעריך את המדינה בה הם חיים ואת המרחב הסביבתי שבו הם נולדו. לבסוף, השהות בטבע מחזקת את המודעות האקולוגית, שהיא חלק בלתי נפרד מהמאמץ להיטיב עם בריאות כדור הארץ. כל שינוי מתחיל במודעות, ולכן ללא מודעות לנזקים הקשים שאנחנו, בני האדם, מחוללים לכדור הארץ בשל שימוש יתר במשאבים, לא יוכלו הילדים שלנו לנקוט בצעדים בסיסיים ופשוטים שיכולים לשנות את פני המציאות.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן