מרכז גלילי לטבע – בית אוסישקין

28 יונ מרכז גלילי לטבע – בית אוסישקין

את הטבע כדאי לפגוש… תמיד! אם ברגל, אם ברכב, ולפעמים כשמאוד חם בחוץ, אפשר לפגוש את הטבע בעוד דרך – בבית אוסישקין, שהוא מרכז גלילי לטבע. כאן במקום נעים וממוזג תוכלו להתחבר לטבע מכיוון קצת אחר, וגם הוא, כמו שהייה בטבע ממש, מלא לימוד וחוויה.

בית לשימור אוצרות הטבע
בית אוסישקין יושב לו בקיבוץ דן, מרחק של כ-16 ק"מ בלבד מנופי גונן, כפר הנופש הקסום של קיבוץ גונן. בית אוסישקין נמצא בתוך מבנה יפיפה מחופה אבן גיר, ובעל קשת רחבה במרכזו; בנין שאמנם הוקם רק בשנות ה-50 של המאה ה-20, אך נראה כאילו היה כאן תמיד באופן שבו הוא מתמזג עם הטבע שסביבו. דרך הקשת הרחבה של המבנה ניבט הר החרמון הגבוה והצחור ( לפחות בחלק מימות השנה), והנוף הקסום של הגליל עוטף מכל עבר.

מרכז הטבע הגלילי הזה הוקם בשנות החמישים ע"י חברים בקיבוץ דן ואנשים נוספים בארץ, שחששו שייבוש ביצות החולה יביא אתו אסון אקולוגי, ועלול להביא להכחדתם של מיני צמחים ובעלי חיים באזור. וכך, קם המרכז. כיום, המוזיאון מנוהל ע"י החברה להגנת הטבע, שמאז פועלת רבות במוזיאון ובמקומות נוספים בארץ לשימור הטבע הארץ ישראלי הנפלא שלנו.

מה נראה במוזאון?
כיום תוכלו לפגוש בבית אוסישקין שלוש תצוגות קבועות, ועוד:

  1. תצוגה ארכיאולוגית – רבים מהפריטים שתפגשו בתצוגה זו נלקח מחפירות ארכיאולוגיות מעמיקות ורבות שנים שנערכו בתל דן הסמוכה. דרך האוסף הזה תוכלו להכיר את האופן שבו חיו באזור מאות ואלפי שנים לאחור.
  2. תצוגה זואולוגית – תצוגה זו מדמה את בתי הגידול של בעלי החיים באזור הגליל, הגולן והחרמון. מחרקים, דרך פרפרים, עופות קטנים וגדולים ועד ליונקים של האזור.
  3. תצוגת החרמון והגולן – כאן מוצג החרמון גם בימיו המושלגים וגם בימים החמים, כאשר השלג נמס ושלל הצמחייה והחי בו גדול, מגוון ומרתק. כמו-כן, תצוגה זו מתייחסת לגיאולוגיה המעניינת של הגולן.
  4. בבית אוסישקין תוכלו לראות גם תצוגות קטנות יותר, אך מעניינות לא פחות של בולים מהארץ ומחו"ל, שמוקדשים לבעלי חיים המוזכרים בתנ"ך; ובאופן זה להתוודע גם אל אותם יצורים שכבר לא מהלכים להם כאן בסביבה…

הנקודה הצפונית ביותר של שביל ישראל
בונוס נוסף בבית אוסישקין הוא היותו הנקודה הצפונית ביותר של שביל ישראל, ולפיכך למי שמעוניין לטייל את שביל ישראל, או אפילו חלק ממנו, ובעצם לכל מי שמעוניין לטייל באזור על כל שביל שהוא – בית אוסישקין הוא מרכז נפלא – כדי להצטייד במידע, לשאול שאלות וגם לקבל תשובות, ולצאת לטייל מצוידים בידע, בראש שקט ובשמחה.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן