מעיינות קסומים וקרובים קרובים לקיבוץ גונן

24 מאי מעיינות קסומים וקרובים קרובים לקיבוץ גונן

הנה מגיעים הימים החמים. ומה נעים יותר מעצירה להתרעננות במעיין של מים מפכים? מעיין של מים צלולים המרגיעים ומשכיחים את השמש והחום, וממלאים את הלב בשמחה עד אין סוף…

בקרבה גדולה לקיבוץ גונן, היושב בעמק החולה למרגלותיו של הגולן – ישנם מספר מעיינות, חלקם מוכרים יותר, חלקם פחות; ובכולם יש יופי ורעננות, שרק מחכים לכם, לבוא לשבת, לטבול רגליים, או אפילו את כל הגוף, עד לשד העצמות.

עין חשק ועין מימון (2 ק"מ דרומית לקיבוץ גונן)
עין חשק ועין מימון הם שני מעיינות קרובים היוצאים משביל עפר אחד, קרוב מאוד לכביש 918. מי שיפנה במזלג ימינה תוביל אותו הדרך אל עין חשק – בריכה קטנה שסביבה פינות חמד קסומות המציצות מבעד לסבך הירוק המקיף את הבריכה מכל עבר.
מי שיפנה משביל העפר שמאלה תוביל אותו הדרך אל פלג מים רדוד מאוד אך רחב, שבתוכו נעים לצעוד על גבי אבני הבזלת הקטנות המרצפות אותו ביופי רב. הדרך ממשיכה מוצלת בתאנים רבות, עד שמגיעים אל בריכה עגולה הבנויה גם היא מאבני בזלת, אך הפעם הבריכה הזו, בניגוד לשביל שהוביל אליה, היא מעשה ידי אדם. וליתר דיוק מעשה ידיהם של חבריו של צחי קרייפס ז"ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה. מקום נפלא לשבת ולשכשך בו בשלווה, על הספסל או על האדמה.

 

עין דבשה (5 ק"מ דרומית לקיבוץ גונן)
עין דבשה היא בריכת שכשוך קסומה, הנמצאת צמוד לטחנת קמח, שפעלה בכפר הסורי דרבשיה, ששכן במקום עד 1967. בעקבות שחזור מבורך שנעשה כאן ניתן לראות כיצד המים נופלים מגובה הטחנה עד לאמות המים הנמוכות, המובילות את המים לברכת השכשוך המוצלת. המעיין נמצא כ-10 דקות הליכה מהכביש, ולפיכך הוא מהווה גם מסלול חביב לכל המשפחה; כשאפשר לבחור ללכת לצד המים, או ממש לצעוד בתוכם עד לטחנת הקמח והבריכה.

עין נוטרה או עין תינה (6 ק"מ דרומית לקיבוץ גונן)
לא לחינם נקרא המעיין הגדול והצלול הזה עין תינה. תאנים רבות מצלות על המעיין מכל עבר, כמו גם אקליפטוסים גדולים, אלונים וגם שיחי פטל טעימים וקוצניים. הברכה עצמה גדולה, ומימיה יוצאים דופן בצלילותם וטיבם. כך יספרו לכם הסרטנים והחלזונות הרבים שחיים במים הטהורים הללו, שכן את ביתם הם בוחרים להקים אך ורק במים שכאלה. מי שסומך על יציבות רגליו וגופו מוזמן לטפס מעט על אבני הבזלת, ולעלות לכיוון מפל מקסים בהמשך. רוב הזמן, המפל שוצף וגועש, פרט לזמנים קצרים, שבהם צינור המחובר אליו מזרים חלק מהמים לעבר השקיית שדות עמק החולה. אך אל חשש, הבריכה הצלולה והמרעננת נותרת תמיד מלאת מים וקסם רב.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן