מטולה – מושבה טבולה בכל טוב

מטולה

13 פבר מטולה – מושבה טבולה בכל טוב

"מזכרון יעקב הודיעונו, כי ביום ערב ראש חודש סיון נקראו לבית הפקידות שמונה עשר מפועלי המושבה, אחד-עשר אשכנזים ושבעה ספרדים, ופקיד המושבה האדון בן-שימול, הודיעם כי הם נבחרו לאיכרים במושבה החדשה מטולה. כמעט פג לבם של המאושרים האלה מפני שמחתם על הבשורה הטובה הזאת". כך נכתב בעיתון הצבי בשנת 1896. 59 משפחות ממושבות הברון, ובעיקר מזכרון יעקב וראשון לציון – נקראו להקים את המושבה החדשה מטולה.

מטולה – מושבה של טבע, קולינריה ותרבות
בצפונה של מדינת ישראל, מוקפת כמעט מכל צדיה בלבנון, מנותקת מכל ישוב אחר – עומדת גאה בתוך הירוק היפיפייה, המושבה מטולה. משקיפה על נוף עצום ורב, מגובה של כ-450 מ', שומרת על גדר הגבול. מתחמקת לעיתים מפצצות טועות, או מכוונות – מטולה. מושבה שיש בה כל טוב.

ישנן מושבות שגדלו מאז סוף המאה ה-19. יש מושבות שגדלו לערים גדולות כמו ראשון לציון וכפר סבא, וישנן מושבות קטנות יותר כזיכרון יעקב, אך קטנה הרבה מכל אלה, היא מטולה. מטולה, שדבקה באופייה הכפרי, בבתיה נמוכי הקומה, מוקפי החורש והטבע. אך, המושבה היפה, לא קפאה על שמריה מעולם, והיא מוסיפה כל הזמן עוד חנות מעניינת, או גלריה לאמנות, עוד בית קפה מתוק, או מסעדה משובחת.  מה שהופך את הביקור בה, לא רק לטיול בטבע הצפוני ביותר של מדינת ישראל, אלא גם לחוויה קולינרית ותרבותית נעימה.

מראות אין סופיים ויום כיף לילדים
במטולה תוכלו ליהנות, פרט מבתי קפה ומסעדות ומשיטוט בגלריות ובחנויות – גם ממצפה דדו, שממנו נגלית תצפית מדהימה על עמק החולה, על מטעיו ושדותיו, וגם על הרי נפתלי. את החרמון שראשו לבן כל ימות השנה תוכלו לראות מכאן בקלות, יפה וגדול. ותוכלו גם להשקיף מכאן על דרום לבנון, ארץ שכל מי שהיה בה מתפעל מיופייה.

מי שמעוניין להעמיק את היכרותו עם המושבה החביבה, יכול גם להיכנס למוזיאון בית האיכר, שמספר בתמונות וגם בכלים ובמחרשות את סיפורה של מטולה.

הילדים יוכלו ליהנות מכניסה למרכז קנדה – שמציע החלקה כיפית על משטח קרח קר וגדול. וגם ממשחקייה, בריכה מחוממת, ועוד כמה אטרקציות שהקטנטנים וגם הגדולים יאהבו לאהוב.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן