מוזיאון עתיקות הגולן בקצרין

04 מרץ מוזיאון עתיקות הגולן בקצרין

קיבוץ גונן, שבו ממוקם בשלווה כפר הנופש נופי גונן יושב למרגלות רמת הגולן. הגולן הוא רמה גבוהה שרחשה וגעשה בפעילות געשית, והבזלת השולטת באדמת הגולן – מעידה על כך בבירור. על אדמת הגולן התקיימה התיישבות מאות וגם אלפי שנים אחורה.

בקצרין שהיא העיר הרשמית של הגולן ומרוחקת כ-26 ק"מ בלבד מנופי גונן, אספו אוסף מרתק של פריטים שנמצאו ברחבי הגולן, המספרים את סיפור ההתיישבות שבאזור הגיאוגרפי המעניין הזה.

המוזיאון נעים הן בימים קרירים וגשומים, כשאפשר להסתובב בנחת ובחמימות בין שלל הפריטים, המיצגים, השחזורים וסרטי החיזיון האור קולי המוצגים בתוך מבנה המוזיאון עצמו. ואפשר גם לצאת החוצה, ולהתרשם מהתערוכות והפריטים הארכיאולוגיים המוצגים בחצר המוזיאון.

שלדים וגולגולות של חיות ענקיות
בכניסה למוזיאון תקבל את פניכם גולגולת ענקית של פיל!!! כן, כן. בעבר היו ברמת הגולן פילים. הגולגולות הזו נמצאה בסמוך לכלים שכנראה שימשו להריגת החיה הענקית ע"י ציידים מקומיים. בנוסף לשלדי הפיל תפגשו גם שלדים של קרנף, שור הבר, אייל וצבי, זאב ואפילו – אריה! כל החיות המדהימות הללו חיו פעם ממש כאן על אדמת רמת הגולן.

בתים בזלתיים, קברים ועוד עתיקות
במוזיאון אפשר לשוטט בתוך בית משוחזר מאבני בזלת מקומיות של הגולן. למעשה, רוב הבתים והמבנים שנמצאו בגולן מכל התקופות – אלפי שנים לאחור ועד ימינו – הם מאבן הבזלת השולטת באדמה הגעשית הזו.

ברחבי אדמת הגולן פזורים גם קברים (דולמנים) רבים. מדובר בסלעים הנראים כשולחן שטוח. אחד מהדולמנים הובא למוזיאון. גם פסלים וצלמים פולחניים ממספר תקופות נמצאו על אדמת הגולן, וחלקם מוצגים עם הסברים במוזיאון. ופריטים יהודיים עתיקים רבים מוצגים גם הם כאן, כמו כתובות בעברית, מנורות, שופר ועוד.

בחזיון אור קולי מרתק תוכלו ללמוד וממש לחוות את עלייתה ונפילתה של העיר גמלא, שבה התרחשו סיפורי גבורה, מצור וקרבות. וכמובן, גם חיים אמתיים של אנשים אמתיים שחיו כאן לפני יותר מאלפיים שנים.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן