לרוץ ולשיר – מפסח ועד יום העצמאות

25 מרץ לרוץ ולשיר – מפסח ועד יום העצמאות

תקופת פסח ויום העצמאות – היא תקופה מופלאה להגיע אלינו לנופי גונן. זהו זמן שהקיץ עדיין לא לוהט. מזג האוויר נעים. הפריחות עדיין מקשטות כל גבעה ונחל. ציפורים רבות עדיין מבלות בשמחה בעמק החולה. ועוד ועוד. אך, רצינו לספר לכם גם על עוד שני אירועים מעניינים שיתרחשו כאן בקרוב – שגם הם מציגים את היופי של הגליל העליון והגולן, אך מזווית קצת אחרת…

ערב שירה ישראלית באגמון החולה
בחול המועד פסח, ב- 3.4.18, יתקיים ערב שירה ישראלית באגמון החולה. הערב שיתקיים בניצוחו הנעים של משה להב, אוהב הזמר המושבע – נקרא: הטיש הגדול. מי שמבין קצת יידיש, שמע בוודאי את המילה טיש. משמעותה בפשטות: שולחן. אך, המילה טיש ידועה בעיקר מחצרות אדמו"רים וחסידים, היושבים יחד "ופותחים שולחן", שעליו עולים כל טוב מטעמים ומשקה, וגם הרבה דיבורי תורה וצוותא וחברותה.

וזה בדיוק מה שמשה להב עושה. הוא מצרף להם יחדיו אנשים רבים רבים (אמנם בלי שולחן…), שעומדים או יושבים ושרים איתו. שרים בפשטות, שרים מהלב – שירי אהבה לארץ ישראל. ניגונים של יופי וכל טוב הארץ הזו. ערב מומלץ במיוחד לכל אורחי נופי גונן.

מרוץ הרי הגעש בגולן
הרי הגולן הם הרים געשיים. אמנם לא פעילים בימים אלו, אך חותם התפרצויות העבר ניכר היטב בנוף הגולן. מכתשים עמוקים וגבעות געשיות לצידם. סלעי בזלת גדולים ושחורים מונחים על כל שעל, כעדות לסלעים שנזרקו למרחק מכל התפרצות והתפרצות, ונותרו שוכבים במשך זמן מה רותחים, עד שהתקררו ואז נותרו שחורים וכבדים, בצורות חדות ועגולות לסירוגין.

בין חמש מהגבעות הגעשיות האלה יעבור גם מרוץ הרי הגעש בגולן, שיתקיים ב-13.04.18. המרוץ יעבור בין הנופים הקסומים של הגולן, ויציץ לתצפיות מרהיבות אל נופי הגליל, החרמון וגם סוריה. המרוץ נחלק לשלושה מסלולים אפשריים: מסלול 3 ק"מ, לכל דיכפין. וגם מסלול ה-15 ק"מ ולמיטבי הריצה גם מסלול של 30 ק"מ.

נופי גונן מזמינה את אורחיה לשהות אתנו בתקופה הקסומה שבין פסח ליום העצמאות, וגם לרוץ ולשיר!הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן