טיילת הירדן, שביל עמי – סיור מהנה לכל המשפחה

21 אוק טיילת הירדן, שביל עמי – סיור מהנה לכל המשפחה

שביל עמי, בין שדה נחמיה וכפר בלום, הוא טיילת יפיפייה ויוצאת דופן אשר מזמינה אתכם לקחת פסק זמן ולנשום עמוק את קסמו של הירדן. עבור התושבים המקומיים זהו מסלול הליכה ליד הבית, ועבור המטיילים מכל הארץ שפוקדים את טיילת עמי לאורך השנה זהו מסלול טיול בגליל העליון שיש בו הכל.

הטיילת מתפתלת באלגנטיות לצד הירדן ומשתלבת עם הטבע אשר מקיף אותה כמו מנגינה ישראלית מדויקת. אם אתם מחפשים יעד קליל ומסלול טיול בצפון שמתאים גם לזוגות רומנטיים וגם למשפחות עם ילדים, שביל עמי הוא בחירה מצוינת. פינת החמד הזו טומנת בחובה אין ספור נקודות גן עדן פסטוראליות לפיקניק בחיק הטבע (בלי מנגלים). רק צליל פכפוך המים, שריקת עלי הצפצפה, והאווירה הנקייה של הטבע, יעטפו אתכם מכל כיוון.

אורכה הכולל של הטיילת הוא מעט יותר מק"מ ובדרך תוכלו להתרשם מעוצמת זרימת המים של הנהר. לאורכו של השביל מקובעים לוחות עם פסוקים מהתנ"ך אשר מזכירים נהר הירדן. הטיול לאורך השביל יכול להיעשות משני כיוונים, או מכפר בלום לשדה נחמיה, או בדרך ההפוכה.

מסלול הטיול מתחיל לרוב בסמוך לקיבוץ שדה נחמיה. בצומת תבחינו מיד בשלט שמסמן על תחילת השביל. השביל יורד מתחת לגשר ומגיע לשער קטן. למעוניינים בגישה נוחה יותר, תוכלו לצעוד בכיוון ההפוך, מכפר בלום לשדה נחמיה ובחזרה.

נקודת החן הראשונה של המסלול והיא המדשאה הגדולה. השביל ממשיך ומתפתל לצד הירדן ועובר בין מספר אשדות. כאמור, לכל אורך הדרך תתקלו בלוחות אבן עליהם חרוטים פסוקים מהתנ"ך בהם מוזכר נהר הירדן. למעשה, אל תתפלאו אם תגלו שהירדן זוכה להרבה יותר תזכורות בספר הספרים ממה שדמיינתם.

על הטיילת ולצדה ממתינות לכם פינות צל מדליקות אשר מתאימות לעריכת פיקניק קצר ואינטימי בחיק הטבע. כמו כן, שביל עמי עמוס היטב בפרגולות אבן עליהם משתרגות באלגנטיות גפנים מהממות. לאחר כמה מאות מ' תבחינו מצד שמאל בקיבוץ עמיר ולצדו קיבוץ כפר בלום. כאן, הטיילת הקצרה מסתיימת ותוכלו לחזור על עקבותיכם.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן