טיול שבת 7/7/18

04 יול טיול שבת 7/7/18

"טוסקנה הדרוזית"

ארמון האמיר מחמוד אל פעור- מיקומו של הארמון בצומת וואסט . ארמון הקיץ הוקם ע"י האמיר פעור משבט אל- פאדל בתקופה העותומנית , הארמון שימש למגורים של האמיר ונשותיו כמו כן שימש לאירוח הסוחרים שעברו במקום .במלחמת ששת הימים נכבש הארמון ע"י כוחות צה"ל שבאילוצי המלחמה החריבו אותו והבריחו את אנשי השבט לסוריה. ההגעה לארמון עוברת בשביל הפסלים פיסלי בזלת גדולים ומרשימים.
פארק תיירות גולן- טוטם ענק בגובה 9 מטר הוצב במרכז התיירות בוואסט לאחר שמיטב אומני הגולן והגליל עיצבו אותו לכדי יצירת אמנות מרהיבה עם דימויים הקשורים למאפייני הגליל והגולן כמו הנשר שבראש הטוטם מיצג את גמלא והמים הזורמים עם הדגים את הנחלים שבעמק החולה.
המפקדה הסורית של הגולן-ממש על קו הגבול עם סוריה קיים מיבנה גדול ששימש כמפקדה הסורית בגולן הגישה אליו חופשית. במבנה היה קיים גם בית חולים אזורי, שנמצא בפאתי העיר החרבה קוניטרה. המבנה הוקם בתחילת שנות ה-60 והספיק לשמש את הצבא הסורי עד מלחמת ששת הימים בחזית המפקדה נראה אנדרטה לכבודו של אלי כהן המרגל שלנו בדמשק
ברכת רם-נבי יעפורי – הנחבאת בין הגבעות בצפון רמת הגולן נמצאת בלב אחד האזורים הגשומים ביותר בארץ. היא המפורסמת מבין כמה לועות געשיים נוספים המסתתרים בין האלונים ביער אודם הסמוך. ליד הבריכה קיים שוק דרוזי של פירות הגולן שוק קטן ונחמד.

שעת יציאה 10:30 משער הקיבוץ
המדריך: טל נייד: 050-7300901

שבת שלום, וטיול נעים.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן