טיול משפחתי למטולה ולקנדה…

מטולה

26 יונ טיול משפחתי למטולה ולקנדה…

מטולה המושבה היא כמעט מובלעת בתוך ארץ לבנון. מוקפת מכל עבריה: מזרח, צפון ומערב ביער של ארץ אחרת לגמרי, לבנון. ולמרות זאת, ואולי דווקא בשל כך, גדול מאוד הוא הקסם של המושבה הוותיקה הזו, שההיסטוריה לוקחת אותה עד לשנת 1893 שבה נרכשו הקרקעות – ואח"כ בשנת 1896 עולות אל הקרקע מספר משפחות; ש"אוכלות" הרבה יתושים ומלריה, כפי שנהוג לומר בצחוק בימינו. אך האמינו, שבעיניהם לא היה זה צחוק כלל וכלל.

בתי קפה וגלריות אמנים
מאז 1893 גדלה מטולה והתפתחה. מוקפת בירוק מכל עבר, ביערות ובהרים, ניצבת על הר בגובה 440 מ' – משקיפה מטולה על כל עבריה בנוף עוצר נשימה. בנוסף, מלאים רחובותיה של המושבה הוותיקה בגלריות אמנים ובמסעדות ובתי קפה – המזמינים לשבת ולהירגע בתוך השקט הצפוני.

מוזיאון בית האיכר
המושבה הוותיקה בחרה לה את בית הרב של המושבה משנות הקמתה, בשל העובדה שהבית השתמר היטב גם אחרי 120 שנות קיומו. במוזיאון מוצגים צילומים וחפצים מהשנים של ההתיישבות היהודית המתחדשת בארץ ישראל, ובמושבה מטולה בפרט. כדי להיכנס עוד קצת לאווירה, אפשר פשוט להסתובב ברחובות של מרכז המושבה, להתבונן בבתים הישנים, למשש את האבנים והלבנים, ולדמיין את החיים שם בין העלייה הראשונה לשנייה.

מצפים המשקיפים אל המרחב

  • מעלה דדו, על שם דוד אלעזר, הרמטכ"ל התשיעי של מדינת ישראל – מאפשר להביט צפונה אל החרמון, וגם אל ההרים אביטל ובנטל. מכאן אפשר גם להשקיף בקלות אל עומק ארץ הלבנון, ולהתרשם מיופייה הרב.
  • מצפה רותם, על שם רותם גיל בן מטולה. המצפה ייתן לכם מבט רחב דרומה – כדי להשלים את מה שלא ראיתם ממעלה דדו. הרי נפתלי, משגב עם ומנרה נראים מכאן בבירור, ואפילו עמק החולה ואגמון החולה נצפים מכאן בימי ראות טובים.

מרכז קנדה
מרכז קנדה הוא מרכז אטרקציות יחיד מסוגו בארץ. פרט לג'ימבורי ענק ולקולנוע ולמטווח ירי, באולינג, סנוקר וטניס שולחן, בריכה מחוממת ובריכה חיצונית – שמכל אלה יכולים ליהנות בכיף כל בני המשפחה, ולבלות כאן כמה שעות טובות – הרי שיש כאן גם את משטח ההחלקה על הקרח הוותיק, שבו משחקות קבוצות הוקי כבר שנים רבות, נערכים פה מופעי החלקה אמנותיות, וגם מתאפשר כמובן להחליק, להחליק, להחליק. בילוי משפחתי מגבש ומלא בצחוק ובגיל.

אז, הנה כי כן, קפיצה קטנה של כ-24 ק"מ מנופי גונן תביא אתכם גם אל מטולה הצפונית וגם אל קנדה, עם כל הקרח המצנן שלה…הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן