טיול יום שבת 8.07.2017

06 יול טיול יום שבת 8.07.2017

סוף עונת הדובדבנים בטוסקנה הדרוזית

תאריך: יום שבת 8/07/17
שם המדריך: טל 050-7300901
שעת יציאה: 10:30 משער הקיבוץ

נתחיל את הטיול בארמון האמיר: שהוקם ע"י האמיר פעור משבט אל-פאדל בתקופה העותמנית, הארמון שימש למגורים של האמיר ונשותיו כמו כן שימש לאירוח הסוחרים שעברו במקום. במלחמת ששת הימים נכבש הארמון ע"י כוחות צה"ל שבאילוצי המלחמה החריבו אותו והבריחו את אנשי השבט לסוריה. ההגעה לארמון עוברת בשביל הפסלים פסלי בזלת גדולים ומרשימים.

נמשיך לפארק תיירות גולן – טוטם ענק בגובה 9 מטר הוצב במרכז התיירות ע"י מיטב אומני הגולן והגליל שעיצבו אותו לכדי יצירת אמנות מרהיבה עם דימויים הקשורים למאפייני הגליל והגולן כמו הנשר שבראש הטוטם מיצג את גמלא והמים הזורמים עם הדגים את הנחלים שבעמק החולה.
כמובן שנבקר גם במפקדה הסורית של הגולן – ממש על קו הגבול עם סוריה קיים מיבנה גדול ששימש כמפקדה הסורית בגולן הגישה אליו חופשית. במבנה היה קיים גם בית חולים אזורי, שנמצא בפאתי העיר החרבה קוניטרה. המבנה הוקם בתחילת שנות ה-60 והספיק לשמש את הצבא הסורי עד מלחמת ששת הימים בחזית המפקדה נראה אנדרטה לכבודו של אלי כהן המרגל שלנו בדמשק.

נסיים את הטיול בתצפית מהר כרמים על ברכת רם נבי יעפורי והכפרים הדרוזים. נחגוג עם סוף קטיף הדובדבנים האדומים על העצים. בלב אחד האזורים הגשומים ביותר בארץ ליד בריכת רם והשוק הדרוזי הססגוני לפירות הגולן.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן