טיול בראש הירדן

הירדן

13 אוג טיול בראש הירדן

הקיץ עדיין בעיצומו, והחום הרב מבקש מאתנו לשלב בטיולי הטבע גם מים. במרחק של 10 ק"מ בלבד מנופי גונן מתחיל מסלול מעגלי מקסים בן 2.5 ק"מ בלבד –  שעובר מעט בנחל חרמון, וממשיך אח"כ בירדן. טיול רטוב ומהנה – לכל בני המשפחה מקטן ועד גדול. בואו נצא לדרך.

מתחילים בנחל חרמון (הבניאס)
נגיע עם הרכב לחניון האקליפטוס, בסמוך לקיבוץ שדה נחמיה. משם נתחיל את מסלולנו הרטוב והמצנן. תחילת הצעידה היא בתוך נחל החרמון, המכונה בלעז הבניאס. הצעידה הראשונית היא במים עמוקים יחסית, המבקשים לשאת ילדים קטנים ממש בידיים – אך אל דאגה – המים העמוקים מתחלפים במהרה רבה למים רדודים יותר.

מתי? כאשר נפגשים פתאום נחל החרמון ונחל הירדן. מרגע זה נפרד לשלום מהבניאס, ונמשיך את דרכנו בתוך הירדן. מצפים לנו אמנם בדרך אזורים מעט יותר עמוקים, אך לרוב המים רדודים, ומגיעים עד לא יותר מגובה הברכיים.

ממשיכים בירדן השקט
אחרי כ-300 מטר של צעידה במים הנעימים נגלה אשד מים (מפל קטן), שילווה אותנו גם בחלקים בהמשך המסלול. אין לטפס או לרדת מאשד המים המחליק, אלא ללכת מתחתיו. ממשיכים עוד בדרך הטובה והרטובה, ובדרך חולפים על פני חורשת אורנים ורואים גם את בתי קיבוץ שדה נחמיה מציצים.

לכל אורך הדרך תלווה אתכם צמחיית מים עשירה, כגון: קנה מצוי ושיחי פטל רבים. עצי דולב וערבות. באוויר ילוו אתכם שפיריות צבעוניות במחול יפיפה שרק הן יודעות לרקוד.

עולים על שביל עפר נעים
אחרי כשעה וחצי לערך של צעידה נעימה במים תראו מעליכם גשר חביב להולכי רגל. זה הסימן שהגיע הזמן לעלות אל הגדה (המערבית, כלומר הימנית) וללכת על הגשר לעברו השני המזרחי של הנהר. זו הזדמנות נהדרת לעמוד כאן קצת ולראות את התמונה הרחבה של הנהר הזורם וצמחיית הגדות העשירה שלצדו.

המשך הדרך, שתחזיר אתכם לחניון האקליפטוס, היא על שביל עפר שיעביר אתכם מעל הנהר ומעל אשד המים המשפריץ לכל עבר, ומרענן בטיפותיו. השביל אינו מוצל ברובו, אך ממנו אפשר לרדת מספר פעמים חזרה להתרעננות משמחת במי הירדן הנעימים, ולשוב אל השביל בצעידה נינוחה ונעימה עד לחניון האקליפטוס, ואז לשוב אלינו לנופי גונן בחזרה.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן