חרמון סבא – כמה יופי במקום אחד!

16 ינו חרמון סבא – כמה יופי במקום אחד!

יש משהו בשלג שהוא מהפנט. משכר כמעט. המראה הזה, שבו הכול נצבע לבן – עצים ופרחים, סלעים ואבנים. עופר קטן פוסע בשלווה בשלג הרך, מרים רגל ועוד אחת, מרחרח – צועד בבטחה אחרי אמו, שעוצרת מדי פעם להביט בעופר שלה, מתמוגגת מנחת.

ישנם מקומות בעולם, שהשלג הוא עניין של מה בכך, מראה קבוע של ימות החורף, וגם אז ילדים מתרגשים בבוקרו של השלג הראשון. אך, אצלנו בארץ ישראל הקטנה, יש בשלג משהו מרגש אפילו הרבה יותר. נראה שמדינה שלמה עומדת על רגליה מהתרגשות, כשפתיתי שלג ראשונים צובעים את ירושלים בלבן. את פסגות השומרון. או את החרמון שלנו, שראשו הגבוה לבן כל ימות השנה.

ארץ ישראל שלנו, היפה והקטנה זכתה שיש בה הכול – ממדבר חם בדרום, שנצבע לעיתים בפריחת כלניות אדומה מדהימה, ובתקופות אחרות, ערוציו יבשים וצמאים למים. דרך שומרון נישא, מדברי וירוק כאחד. ובצידה השני של מדינת ישראל שלנו, היפה כל כך, עומד החרמון. גאה, זקוף, גדול – מזמין אותנו לבוא אליו בקיץ, וגם בחורף.

דברים שאפשר לעשות בשלג…
החרמון הסב, מזמין אותנו לתפוס איזה ניילון, לשבת עליו ולהתגלש מאיזו גבעונת קטנה. אתר החרמון עצמו מזמין אותנו אפילו לעלות ברכבל אל גבעה קצת יותר גדולה, עם ציוד סקי, ולגלוש מטה – מתפעלים מהספורט האירופי, שהגיע גם אל ארצנו הקטנה.  אפשר גם להתאמן בזריקת כדורי שלג לבנים, או לבנות איש שלג, עם מקל של אף, ואבנים קטנות במקום עיניים. אפשר לכתוב על השלג, ולצייר. אפשר לשכב (עם בגדים חמים ומתאימים כמובן) לפרוש ידיים ורגליים, ובתנועה חוזרת ליצור ציור של מלאך לבן כנפיים וטהור.

אפשר לשבת בחיבוק רומנטי, ולהאזין לשלג, ולצפות במראות הקסומים. לשמוע את הרוך של הלובן. להקשיב בתוך השקט הלבן, כיצד ענף קטן קטן נשבר מעוצמת הקור, וקורס מטה, כשהשלג הרך מקבל אותו אליו באהבה. אפשר לפתוח בקבוק יין, ולצייר אתו לב אדום, ואח"כ לתת לרוחות למחוק אותו, עד לשנה הבאה.לחצו V על הסינון כדי להוסיף/להוריד נקודות עניין

הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן