חצר תל חי

04 מרץ חצר תל חי

בי"א באדר פוקדים את חצר תל חי בני נוער רבים. עם דגלים הם מגיעים וחלקם אפילו עם ברק בעיניים. ילדי תנועות הנוער אלה. בעבר, לפני שנים רבות יותר – היו פוקדים אלפי בני נוער את חצר תל חי בכל יא' באדר – הוא יום נפילתו של יוסף טרומפלדור. אולם, נראה שעם השנים הפכה חצר תל חי להיות מקום שיש בו התנגחות פוליטית בין המחנות. עד שנוצר מצב שהפכה חצר תל חי והעלייה לרגל של בני נוער לשם – בכל השנה, אך בעיקר ביום נפילתו של יוסף טרומפלדור וחבריו – להיות בעיקר מנת חלקם של ילדי המחנה הימני.

אך את הוויכוח הפוליטי הזה על גב הלוחמים האמיצים ואנשי העבודה של תל חי – כדאי להשאיר בצד, ולבוא לראות את החצר בעצמכם, לא משנה לאיזה מחנה אתם משייכים את עצמכם. לבוא ולקבל מנת היסטוריה טובלת בהמון יופי ירוק.

אנשי עמל ושלום
במרכז חצר ירוקה. מסביב מבנים נמוכים מאבן בזלת. כאן גרו חברי תל חי. כאן עבדו את האדמה. כאן כתבו. הגו ואהבו. אנשי תל חי היו אנשי שלום ואנשי עמל. קל להבחין בזה כאשר רואים את כל הציוד החקלאי המוצג בחצר. במוזיאון אפשר גם ללמוד על ההיסטוריה הציונית וההתיישבותית החשובה שהתרחשה כאן, והשאירה את חותמה על ההיסטוריה הישראלית ברבדים רבים ועמוקים כל כך.

הביקור בחצר תל חי הוא חווייתי במיוחד – מפני שבחצר מסתובבים וגם מלמדים ומסבירים – אנשי הלבושים בבגדים של פעם; וממחישים תוך כדי הצגה כיצד חיו כאן החלוצים. הילדים יוכלו ליהנות פה גם מעבודות יצירה שונות; לפעמים אפייה מקמח מקומי, לפעמים ציור המתקשר לסיפור ששמעו. ועוד פעילויות יצירתיות שונות ומשתנות.

חצר תל חי, המשקיפה מההר על נופי גונן שבעמק החולה למטה ובמרחק של 20 ק"מ בלבד – מזמינה קבוצות, אך גם משפחות ויחידים. כדאי להתקשר לטלפון: 04-6951333 ולתאם מראש, כדי לוודא איזו פעילות מתקיימת ביום שתרצו להגיע.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן