גן לאומי חורשת טל

24 מאי גן לאומי חורשת טל

חורשת טל היא חורשה המלאה באלוני תבור ששורשיהם העמוקים הם בני 300 וגם 400 שנה. עצים גדולים ויפים אלה, הם שריד ליער גדול שכיסה בעבר את האזור. אך גם עכשיו כשמספרם התמעט, ובמרחק של כ-13 ק"מ בלבד מנופי גונן עומדים האלונים העתיקים האלה במלוא הדרם, ומזמינים אתכם לבוא ולשבת בצילם.

בריכה גדולה על מדשאות רחבות
בין אלוני התבור הוותיקים הקימו בריכה גדולה מאוד, שמימה מוזנים בעיקר מנחל דן, או נכון יותר מפלג של נחל דן, הנקרא נחל טל. ומכיוון שנחל דן מגיע אלינו מהחרמון, אין הדבר מוזר שמימי הבריכה קרים מאוד בכל ימות השנה, אך בקיץ ובסוף האביב הופכים המים נעימים, ומזמינים מאוד. ואז בקיץ זהו זמן נהדר לקפוץ למים, או להתגלש אליהם במגלשה, או לשכשך רגליים, או להשתרע על המדשאות הרחבות, ולהתבונן בשמיים הכחולים שמעל. בתוך הגן הלאומי חורשת טל זורמים גם מימיהם של חמישה מעיינות נובעים קטנים. ובשטח המדשאות הרחב, תמצאו גם קיוסק ושירותים לנוחיותכם.

צומח וחי מול הנוף המרהיב
בנוסף לבריכה הגדולה המשמשת לרחצה, קיימות בגן הלאומי גם בריכות דגים לשעבר – שבהן קיים מגוון גדול של צמחים. בין השאר תמצאו כאן שלל סחלבים ומינים נדירים נוספים הגדלים בבריכות. מי שאוהב לדוג, מוזמן להתרחק מעט מהבריכות מלאות הצמחייה הללו, ולסור אל בריכה נוספת שבה ניתן לדוג בשלווה אל מול נופי החרמון הגבוה והנפלא, וגם להתבונן אל עבר הגולן והרי נפתלי.

ואם לא די בצמחייה הנהדרת, הרי שבתחומי הגן הלאומי חורשת טל מגדלים גם את היחמור הפרסי, בניסיון להשיב חיה גדולה ומרשימה זו לטבע בבו היום. היחמור הפרסי הוא אייל גדול וחום, המנוקד בנקודות לבנות. בעבר היו בארץ ישראל פרטים רבים מאוד של היחמור הפרסי (או בשמו האחר יחמור מקראי) אך הוא כמעט ונכחד. וכיום, מגדלים יחמורים מקראיים רבים בחי בר בכרמל, וגם כאן בגן הלאומי חורשת טל.

הגן הלאומי חורשת טל כרבע שעה בלבד מנופי גונן – מקום נפלא לאוהבי המים, לאוהבי הנוף, לאוהבי החי, לאוהבי הצומח ולאוהבים לאהובהזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן