בילוי קולינרי בגליל העליון – ההמלצות של כפר הנופש נופי גונן

18 נוב בילוי קולינרי בגליל העליון – ההמלצות של כפר הנופש נופי גונן

הגליל העליון ידוע לא רק בזכות האוויר הנפלא והנופים הירוקים, אלא גם בזכות הטעמים הנפלאים שהוא מציע. נראה שהמונח "ארוחת בוקר גלילית" הפך לשם נרדף לארוחה איכותית ועשירה בטעמים וניחוחות מן הטבע. בעת חופשה בגליל העליון, מומלץ לצאת אל המקומות שבהם נוצרים המטעמים הללו, לבקר בהם וליהנות מבתי הבד הקטנים ואפופי הקסם, מהיקבים שבהם כל בקבוק הוא תוצר של סיפור אהבה של אדם ואדמה, מהגבינות שכל פרוסה שלהן היא עולם של טעמים נפלאים, וכמובן ממסעדות ומשבעות הבשרים המשובחים.

בית רונא מסעדה קטנה וביתית בבעלות הזוג עירית ודרור רונא. במסעדה אווירה נינוחה והרגשה ביתית. המנות מתבססות אך ורק על חומרי גלם מתוצרת גלילית: עשבי תיבול עונתיים, ירקות גינה ובשר מטלאים שגדלו באזור.

בית הבד סבא חביב – מסורת הכנת שמן זית של יותר מ- 100 שנים מחכה לכם בכניסה לקיבוץ פרוד. מסורתו של סבא חביב, ממייסדי ענף הזית בגליל, נמשכת על ידי בני משפחתו, אשר משמרים את רוח המקום וממשיכים להכין שמן זית איכותי בשיטות מסורתיות. בבית הבד מרכז מבקרים, ובו תוכלו ללמוד על תהליך הפקת שמן הזית.בעונת המסיק מתקיימות במקום הפעלות וסדנאות למבקרים, ללא תשלום.

יקב הרי גליל – שוכן בקיבוץ יראון, באזור שופע ירוק במבנה מודרני, ובו מרכז מבקרים מטופח, מרווח ופעיל. הסיור ביקב הוא חוויה מרשימה גם למי שאינו חובב יין מושבע. הדרכה צמודה תלווה אתכם אל אולם החביות המרשים, אזורי התססת היין במכלי הנירוסטה הגדולים והמבריקים,  וחדרי האכסון של הבקבוקים.

הפאב של מל – שוכן בקיבוץ פרוד והינו הבר וויסקי הראשון בארץ, על פי הגדרה! התוכן מגובה באוסף נגיר של כ-400 בקבוקי וויסקי שונים. (שיא ישראלי, וגם ים תיכוני). הפאב נמצא בקיבוץ פרוד שבגליל העליון, באמצע הדרך בין צפת לכרמיאל,   5 דקות מאמירים.
מעבר למבחר הוויסקי העצום תוכלו ללגום בפאב של מל מבחר רחב של משקאות אלכוהוליים שונים.
אוסף הוויסקי נמצא בבקתת עץ שוודית, ששימשה את הקיבוץ עוד בימיו הראשונים, בשנת 1949.הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן