אופניים בדרך הפטרולים הישנה

21 דצמ אופניים בדרך הפטרולים הישנה

קיבוץ גונן השקט והפסטורלי, וכפר הנופש נופי גונן בתוכו, יושב במקום יפיפה; בגליל העליון, בצפון מזרח עמק החולה, צופה על הגולן, שלמרגלותיו הוא יושב. שקט כל כך; עם עלוות העלים הירוקה בעצים, הפריחה וציוץ הציפורים. אך לא כך היה תמיד;  עד 1967 ספג קיבוץ גונן התקפות אש רבות מצד הסורים, ואפילו הצתות מכוונות של שטחי החקלאות והמרעה. הילדים ושאר חברי הקיבוץ "בילו" זמנים רבים במקלטים, וכמה חברי קיבוץ אפילו שילמו על כך בחייהם.

היום כדי להגיע אל הקיבוץ השלו נוסעים בדרך יפיפה, הנקראת דרך הפטרולים; דרך זו שבעבר הייתה דרך קשה לנסיעה בגלל הקרבה לגבול הסורי שעבר שם עד 1967, היא דרך ציורית מאין כמוה המוקפת בעצי אקליפטוסים ותאנה רבים, שלכתחילה ניטעו שם על-מנת לסוכך על הנוסעים בה מאש הסורים. אך, היום זוהי דרך שלוה ויפה, המובילה אתכם היישר אל קיבוץ גונן וכפר הנופש. חלק של דרך הפטרולים הישנה, אינו משמש היום ככביש, אלא כדרך עפר, המהווה מסלול אטרקטיבי לאוהבי רכיבת האופניים.

מסלול הרכיבה
אוהבי רכיבת האופניים, המגיעים להתארח בנופי גונן יכולים ליהנות מרכיבה מאתגרת לאורך חלק של דרך הפטרולים הישנה. את המסלול מתחילים כקילומטר צפונית מזרחית לקיבוץ גונן, בדרך לצומת וואסט. זהו מסלול של כ-15 ק"מ שטומן בחובו עליות קשות בין אבנים ועל דרך עפר. גם המישור שיגיע לאחר מכן, מהווה אתגר, על בורותיו והעליות והירידות הקטנות שבו. ישנה גם ירידה לא פשוטה שתחזק את יכולת הבלימה והשליטה שלכם באופניים.  המסלול כולו עובר בנופים עוצרי נשימה, של עמק החולה והגולן.

אז, אחרי שנחתם בנוף המקסים של נופי גונן, אתם מוזמנים לקחת את האופניים והקסדה, ולצאת לדרך. דרך צלחה!הזמנת חדרים אונליין

הזמנת חדרים אונליין הזמינו עכשיו

דילוג לתוכן